تور خارجي | بليط هواپيما | رزرو هتل | گلفام سفر
شركت خدمات مسافرتي و جهانگردي گلفام سفر ارائه دهنده خدمات رزرواسيون آنلاين تور خارجي ، بليط هواپيما و هتل

راهنماي سفر به ارمنستان

همانطور كه مستحضر هستيد، ارمنستان يكي از كشورهاي همسايه ايران است كه در قسمت شمال غربي ايران واقع شده است. اين كشور به ظاهر كوچك جاذبه ها و نقاط ديدني، تاريخي و تفريحي بسياري را در خود جاي داده است. كشور ارمنستان اساسا با فرهنگ ارمني در هم آميخته شده است و مردمان آن نيز به زبان ارمني صحبت مي كنند. سفر به ارمنستان به شيوه هاي مختلف انجام مي شود. شما حتي مي توانيد با خودرو شخصي خود هم به اين كشور سفر كنيد. البته اين شيوه دغدغه هاي خاص خود را نيز دارد. اما بهترين حالت سفر با تور ارمنستان است. تور ارمنستان همه روزه به صورت زميني و هوايي انجام مي شود. البته هزينه تور زميني كمتر است و مي توانيد از طبيعت اطراف نيز لذت ببريد. اما قبل از سفر به ارمنستان و هر نقطه از دنيا مي بايست، اطلاعات كافي درباره آن كشور كسب كنيد. اين اطلاعات مي تواند در ادامه سفر و راحتي شما كمك بسياري بكند.

  • آب و هواي ارمنستان

ارمنستان در منطقه اروپا واقع شده است و از شرايط آب و هوايي بسيار خوبي برخوردار است. البته آب و هواي ازمنستان به نسبت مناطق مركزي اروپا كمي سردتر است. فصل هاي گرم سال شامل فصل هاي بهار و تابستان مي شود و موج سرما از اواسط پاييز آغاز شده و تا اوايل بهار ادامه پيدا مي كند. گرم ترين فصل سال نيز فصل تابستان است. دماي هوا در اين موقع از سال حتي به 40 درجه هم مي رسد. البته اكثر گردشگران هم فصل تابستان را براي سفر خود به ارمنستان انتخاب مي كنند. البته اوايل پاييز هم آنچنان سرد نيست و مي تواند زمان مناسبي براي سفر به ارمنستان باشد. اما چيزي كه در اين ميان از اهميت بالايي برخوردار است، در نظر گرفتن زمان مناسب براي خريد تور ارمنستان و در نظر داشتن شرايط آب و هوايي است.

سفر به مالزي

مالزي كشوري بي نظير و متفاوت است. بيشترين تفاوت اين كشور با ساير همسايگان خود در فرهنگ و مذهب است. اغلب مردم مالزي مسلمان هستند. گذشته از اين ها شرايط آب و هوايي بسيار ويژه اي در اين منطقه حكمفرماست كه تجربه چنين شرايطي شايد براي تك تك افراد جالب توجه باشد. مالزي يكي از كشورهاي گردشگر پذير آسيايي است كه در سال هاي اخير تلاش هاي بسياري براي توسعه صنعت گردشگري خود كرده است. اگر تاكنون سفر به اين كشور زيبا و پر جاذبه را تجربه نكرديد، دير نشده است. شما هم اكنون مي توانيد براي خريد تور مالزي و سفر به اين كشور ديدني اقدام نماييد.

  • آب و هواي مالزي

آب و هواي مالزي، بسيار مرطوب است و به دليل وجود اقليم خاص در اين منطقه و بادهاي موسمي، بارندگي در كشور مالزي به وفور اتفاق مي افتد. در مالزي دو فصل پر بارش وجود دارد. از نوامبر تا اواخر مارس ميزان بارندگي به شدت زياد است و بخش هاي شرقي مالزي هميشه درگير بارش هاي موسمي هستند. از ماه مه تا سپتامبر بادهاي موسمي ديگري، اين بار از سمت غرب شروع به وزيدن مي كنند و بخش هاي غربي اين كشور را تحت تاثير قرار مي دهند. ماه جولاي، كم بارش ترين ماه سال است و هوا به نسبت گرم مي شود. البته در اين ماه هم همچنان بادهاي شديد و گرم، گهگاهي شروع به وزيدن مي كنند. البته به طور كلي آب و هواي مالزي، گرم و مرطوب است. شايد علت اين امر نزديكي مالزي به خط استوا باشد كه شرايط آب و هوايي استوايي بهره مي برد.

تور مسكو

تور مسكو يكي از تور هايي مي باشد كه هر ساله اين تور را جهت گردش انتخاب مي نمايند چرا كه مسكو مملو از مناطقي است كه ديدن هر يك لذت خاصي خواهد داشت. در سفر به اين شهر با زيبايي هاي بسياري روبرو خواهيد شد و گشت و گذار در خيابان هاي اين شهر پرجمعيت لذت بخش خواهد بود. تور مسكو اين امكان را فراهم نموده كه بتوانيد به صورت اختصاصي نوع تور خود را مشخص نماييد و ميزان خدمات و هتلي كه قصد اقامت در آن را داريد نيز به مراكز اعلام نماييد. مسئولين تور مسكو بر اين نظرند كه تمامي خواسته هاي گردشگران را بدون كم و كاست برآورده نمايند. چنانچه قصد سفر به منطقه اي پرهياهو داشته باشيد مسكو بهترين مورد برايتان خواهد بود چرا كه هم جمعيت شهر و هم بزرگي آن به اندازه اي دلنشين خواهد بود كه لحظات خوشي را برايتان رقم خواهد زد. تور مسكو در انواع فصل هاي مختلف در نظر گرفته شده اند كه مي توانيد بدون توجه به وقت اقدام به رزرو آن نماييد.

  • آب و هوا و بهترين زمان سفر به مسكو

آب و هوا از عوامل تاثير گذار در انتخاب زمان سفر مي باشد كه قبل از سفر اطلاع از آب و هواي مقصد امري ضروري خواهد بود. بايد به اين امر توجه داشت كه در آب و هواي مناسب ميزان گردشگران كشور مقصد نيز افزايش خواهد يافت و در همين راستا تور هاي مختلفي نيز جهت انتخاب وجود خواهد داشت. مسكو اقليم قاره اي و مرطوب دارد كه در اكثر فصول سال شاهد آب و هواي سرد در اين شهر هستيم. زمستان هاي اين منطقه طولاني بوده و كمتر طلوع خورشيد به چشم خواهد خورد و تابستان هايي كوتاه خواهد داشت. ميزان بارش در فصل بهار زياد بوده و نسيم خنكي خواهد داشت. در تابستان آب و هواي مسكو مناسب خواهد بود اما در اين فصل نيز شاهد معدود بارش هايي خواهيم بود. فصل پاييز شهر رنگ و رويي زرد به خود مي گيرد و قدم زدن بر روي برگ درختان به همراه بارش ملايم باران حس خوبي خواهد داشت. فصل زمستان بارش برف به وفور در اين منطقه اتفاق مي افتد و دماي هوا بسيار سرد خواهد بود. سفر در اواخر فصل بهار و تابستان و همچنين در اوايل فصل پاييز به اين شهر از نظر شرايط آب و هوايي مناسب خواهد بود.

تور ويتنام

اگر بخواهيم به يكي از تور هاي پر مخاطب اشاره كنيم تور ويتنام را نبايد فراموش كرد. تور ويتنام ارزان از جمله تور هايي است كه هر ساله مورد توجه بسياري از گردشگران قرار مي گيرد. بسياري تمايل دارند از تور ها براي سفر خود استفاده كنند چرا كه تور ها تمامي امكانات رفاهي گردشگران را فراهم نموده و هيچ كمبودي در آن وجود نخواهد داشت. كشور ويتنام مناطق گردشگري بسياري را در خود جاي داده است كه جاي جاي اين كشور را به يك منطقه گردشگري بدل كرده اند. مناطق گردشگري ويتنام از كوهستان ها و رودها گرفته تا قديمي ترين اماكن خواهند بود كه گشت و گذار در تمامي اين مناطق لذت بخش خواهد بود.
در سفر با تور ويتنام ارزان اين اطمينان را خواهيد داشت كه مسئولين تور به دليل شناخت عميقي كه از منطقه مقصد دارند بهترين راهنما برايتان خواهند بود. تور هاي ويتنام را مي توان در هر زمان از سال مشاهده كرد و امكان ثبت نام براي همگان با داشتن شرايطي امكان پذير خواهد بود. تور هاي ويتنام در انواع مختلف در نظر گرفته شده اند تا بتوانيد توري كه متناسب با علايق شماست را انتخاب نماييد.

  • آب و هواي ويتنام

آب و هواي ويتنام در بخش هاي مختلف آن متفاوت مي باشد. در حالت كلي بايد گفت كه تمامي مناطق ويتنام چهار فصل بوده و در تمامي مناطق آن تغييرات آب و هوايي شاهد هستيم. آب و هواي مناطق جنوبي ويتنام گرم و استوايي مي باشد كه در اين مناطق بارش باران به تعداد معدودي اتفاق مي افتد و اكثر روزهاي سال گرم خواهد بود. فصل تابستان بر اين منطقه گرماي طاقت فرسايي حاكم خواهد بود كه سفر در اين فصل به اين ناحيه با مشكلاتي همراه خواهد بود. در فصل زمستان بهترين آب و هوا را در اين منطقه شاهد هستيم و معمولا شلوغ ترين فصل مناطق جنوبي ويتنام فصل زمستان خواهد بود.
مناطق مياني ويتنام به دليل داشتن آب و هواي مناسب بيشتر مورد توجه قرار مي گيرد و افراد زيادي اين منطقه از ويتنام را براي سفر انتخاب مي كنند. در فصل بهار آب و هواي اين منطقه بسيار مناسب خواهد بود اما تابستان هاي گرمي در اين منطقه شاهد هستيم. فصل پاييز از خوش آب و هوا ترين فصول سال در مناطق مياني ويتنام خواهد بود و بارش برف در فصل زمستان به ندرت در اين منطقه ديده مي شود. در مناطق شمالي ويتنام آب و هواي معتدل شرايط آب و هوايي را مساعد تر كرده است. در اين منطقه در فصل بهار شاهد بارش باران در دماي مناسب هستيم كه سفر را لذت بخش تر خواهد كرد. در فصل تابستان در اين ناحيه نيز همانند ساير نقاط ويتنام شاهد دماي هواي گرم هستيم اما فصل پاييز آن زيبا تر از ساير نقاط خواهد بود.

تور روسيه

تور روسيه يكي از جذاب ترين تورهاي خارجي به شمار مي رود كه در فصل هاي مختلف جذابيت مخصوص به خود را دارد. آب و هواي خوب و طبيعت زيباي كشور روسيه در فصل تابستان باعث شده گردشگران زيادي اين فصل را براي تور روسيه انتخاب كنند. در اين مطلب ابتدا با كشور زيباي روسيه و سپس آب و هواي روسيه آشنا مي شويم تا كساني كه قصد دارند در تور روسيه شركت كنند اطلاعات كافي در اين زمينه داشته باشند. تور روسيه در مقايسه با ساير تورهاي خارجي از قيمت مناسبي برخوردار است و براي كساني كه به دنبال يك تور خارجي و ارزان قيمت هستند پيشنهاد بسيار خوبي است.

تور روسيه

  • راهنماي سفر به روسيه

همانطور كه مي دانيد روسيه بزرگترين كشور در دنيا به شمار مي رود كه بسيار پهناور و گسترده است بنابراين داشتن مكان هاي طبيعي زيبا و جاذبه هاي گردشگري متنوع براي اين كشور دور از ذهن نيست. وجود روستاهاي تاريخي زياد و شهرهايي مدرن و پيشرفته بهترين و خاطره انگيزترين لحظات را در تور روسيه براي شما رقم مي زند. اگر قصد شركت در تور روسيه را داريد بايد ابتدا ويزاي اين كشور را دريافت كنيد. روسيه داراي طيف گسترده اي از جاذبه هاي طبيعي، فرهنگي و تاريخي است كه با همه سلايق سازگار شده و هركسي را به خود جذب مي كند. در تور روسيه مي توانيد از كوه هاي آتشفشاني و زيباي اين كشور ديدن كرده و در فصل زمستان از پيست هاي اسكي لذت ببريد. بنابراين با هر سليقه و فرهنگي كه داريد مي توانيد در تور روسيه شركت كرده و تجربه هيجان انگيزي از يك سفر منحصر به فرد را براي خود رقم بزنيد.

  • آب و هواي روسيه

روسيه داراي وسعت زيادي است به همين دليل تنوع آب و هوايي زيادي داشته و در هر قسمت از آن با شكل خاصي از آب و هوا رو به رو خواهيد شد. زمستان هاي در روسيه آب و هواي بسيار سردي دارد به گونه اي كه در اكثر مواقع دما تا منفي 20-30 درجه سانتي گراد هم مي رسد. اين كشور در فصل زمستان شاهد برف هاي سنگيني است. به طور كلي اين كشور تحت تاثير اقليم قاره اي است. تابستان ها در روسيه گرم و خشك است و در طول روز شاهد آفتاب هايي طولاني خواهيد بود. بهار و پاييز نيز در روسيه شرايط نسبتا مطبوعي دارند به گونه اي كه برخي مواقع داراي آفتاب سوزان و برخي مواقع نيز با وزش باد و باران همراه هستند. براي شركت در تور روسيه بهتر است با آب و هواي اين كشور در فصل هاي مختلف آشنا شده و بهترين زمان را براي سفر خود انتخاب كنيد.

سفري خاطره انگيز به بانكوك همراه با تور بانكوك

بانكوك مركز كشور تايلند بوده كه در بخش جنوب شرقي آسيا واقع شده است. تايلند در سال هاي اخير رشد چشم گيري در زمينه گردشگري داشته است و در حال حاضر در رده ي پر بازديد ترين كشورهاي گردشگري جهان قرار دارد. در اين كشور مي توانيد انواع فرهنگ ها را ببينيد. جاذبه هاي طبيعي، تاريخي و تفريحي بسيار زيبايي در بانكوك قرار دارد كه ديدن آن ها خالي از لطف نيست. اگر مي خواهيد سفر به جنوب شرق آسيا را آغاز كنيد، پيشنهاد ما به شما شهر بانكوك است. البته بهتر است، پيش از انتخاب و سفر به اين شهر، با شهر بانكوك و تور بانكوك بيشتر آشنا شويد

  • آب و هواي بانكوك

بانكوك در منطقه جنوب شرق آسيا قرار داشته و از اين رو از شرايط آب و هوايي بانكوك پيروي مي كند. بانكوك به طور كلي داراي آب و هواي گرمسيري بوده و داراي دو فصل مي باشد. 6 ماه در بانكوك بارش باران به وفور اتفاق مي افتد و در 6 ماه بعدي شرايط آب و هوايي تغيير كرده و از رطوبت هوا كاسته مي شود. تقريبا مي توان گفت در تمام روزهاي سال، دماي هوا بالا است و تحمل اين شرايط، شايد براي مسافران خارجي سخت باشد. در بانكوك، ماه آوريل گرم ترين ماه سال است و رطوبت هوا به شدت كاهش پيدا مي كند. اما به تدريج و در فصل تابستان، به دليل وجود ابرهاي باران زا، دماي هوا كمي كاهش پيدا مي كند. فصل خشك سال از ماه نوامبر كه مصادف با آبان ماه است، آغاز شده و تا آوريل ادامه پيدا مي كند. بر عكس فصل باراني بانكوك از ماه مي آغاز شده و تا پايان اكتبر يعني تا اوايل آبان ادامه پيدا مي كند

تور دبي

اگر براي اولين بار مي خواهيد به دبي سفر كنيد بهتر است با تور سفر كنيد تا تور ليدر همراه شما باشد و بتواند به تمام سوال هايتان پاسخ دهيد تا در طول سفر به مشكل نخوريد و بتوانيد از تمام مكان هاي گردشگري و جاذبه هاي آن بدون دردسر ديدن كنيد. با گرفتن تور دبي مي توانيد در وقت و هزينه هاي خود صرفه جويي كنيد زيرا تمام هزينه هاي سفر و اياب و ذهاب در پكيج تور محاسبه شده است البته اگر بخواهيد آيتم هايي بيشتر براي تفريح داشته باشيد بايد هزينه بيشتري پرداخت كنيد.

تور مسافرتي دبي
براي تهيه تور دبي ارزان تر مي توانيد از پرواز امارات اير عربيا استفاده كنيد. البته اين ايرلاين مسافت شما را بيشتر مي كند و ابتدا در شهر شارجه پرواز شما فرود مي آيد و سپس به دبي ترانسفر مي شويد. پرواز امارات اير عربيا حتي از پرواز هاي ايراني نيز ارزان تر است و براي كساني كه به دنبال كاهش هزينه در تور دبي هستند بسيار مناسب مي باشد.

آشنايي با تور تايلند

كشور تايلند يكي از كشورهاي ساحلي آسيا است كه مورد توجه تورهاي مسافرتي بسياري قرار دارد. در تايلند چند شهر بزرگ وجود دارد كه مي توانيد در سفرهاي خود از آنها ديدن كنيد و در كنار استراحت در ساحل هاي تفريحي آن از جاذبه هاي گردشگري و تاريخي شهر نيز ديدن كنيد و با فرهنگ و آداب و رسوم مردم تايلند نيز آشنا شويد. تور پاتايا يكي از تورهاي گردشگري مهم در كشور تايلند به شمار مي رود. به گونه اي كه سالانه هزاران مسافر خارجي به پاتايا آمده و در آن به گردش و تفريح مشغول مي شوند. پاتايا اگرچه شهر ساحلي كوچكي است، ولي به خاطر نزديكي به شهر بانكوك پايتخت كشور تايلند، دسترسي به آن نيز راحت است. آنچه باعث شده تا تور تايلند مورد توجه توريست ها قرار بگيرد، جمع شدن جاذبه هاي گردشگري تفريحي، تاريخي و فرهنگي در كنار امكانات تفريحي مناسب مثل هتل ها، بارها، استراحتگاه هاي ساحلي و ... است. در ادامه اين مقاله به معرفي اين جاذبه هاي گردشگري نيز خواهيم پرداخت.

  • بهترين زمان براي سفر به پاتايا

پاتايا يكي از شهرهاي ساحلي كشور تايلند است كه داراي آب و هواي خوبي نيز هست. دليل اين آب و هواي مساعد، نزديكي تايلند به خط استوا و آب هاي اقيانوسي است كه باعث شده تا اين شهر كمتر هواي خيلي سرد را تجربه كند. به طور كلي مي توان گفت كه آب و هواي پاتايا گرمسيري بوده و در تمام طول سال رطوبت بالايي دارد. زمستان هاي پاتايا هم آب و هواي سردي نداشته و البته ميزان بارش ها در آن كم است. فقط در ماه هاي مه تا نوامبر در اين شهر باران مي بارد و اوج بارش باران در پاتايا مربوط به ماه سپتامبر است. اين بارش ها نيز فقط به صورت رگباري و گذرا بوده و كمتر پيش مي آيد كه يك روز تمام باران ببارد. با توجه به مواردي كه گفتيم، به نظر مي رسد بهترين زمان براي انتخاب تور پاتايا ماه هاي اوليه بهار و ماه هاي اوليه پاييز باشد. روزهايي كه هوا نه خيلي سرد است و نه آن قدر گرم مي شود كه قابل تحمل نباشد. نكته ديگري كه وجود دارد اين است كه در اين ماه ها جشن ها و مراسم هاي پر تعدادي در شهر پاتايا و شهرهاي اطراف برگزار مي شود؛ كه مي تواند بخشي از جاذبه هاي گردشگري تور پاتايا نيز باشد.

امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۲۴:۵۳ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب