تور خارجي | بليط هواپيما | رزرو هتل | گلفام سفر
شركت خدمات مسافرتي و جهانگردي گلفام سفر ارائه دهنده خدمات رزرواسيون آنلاين تور خارجي ، بليط هواپيما و هتل

نكات مهم در زمان سفر به تفليس

در سفر به شهر تفليس مي بايست به چند موضوع مهم توجه كافي نماييد. از مهمترين موارد مربوط به اين سفر مي توان به رزرو هتل تفليس و بليط رفت و برگشت به تفليس اشاره كرد. توجه به موقعيت جغرافيايي و آب و هواي اين شهر نيز از ديگر موضوعات شناخته مي شود. مراكز خريد و مكان ;هاي گردشگري و توريستي نيز از ديگر موارد مهم محسوب مي شوند كه توجه به آنها قبل از سفر توصيه مي شود.

راهنماي سفر به تفليس پايتخت كشور گرجستان

راهنماي سفر به شهر تفليس موضوعات مختلفي را در برمي گيرد كه مي توان به تاريخچه، موقعيت جغرافيايي، فرهنگ، آداب و رسوم، مكان ;ها و جاذبه هاي گردشگري، مراكز خريد، رزرو هتل تفليس محل اقامت، نحوه رزرو، سفر و چندين موضوع ديگر اشاره كرد. در مطلب امروز سعي داريم شهر تفليس پايتخت گرجستان را بيشتر براي شما عزيزان معرفي كنيم تا با موضوعات عنوان شده در چند سطر قبلي بيشتر آشنا شويد. تفليس بزرگترين شهر گرجستان است و هر ساله از توريست و گردشگران متعددي از نقاط مختلف قاره هاي جهان ميزباني مي كند.

 سفر با رزرو بليط هواپيما تفليس به اين شهر نسبت به ديگر سفرهاي خارجي از هزينه مناسب تري برخوردار است و اين موضوع باعث محبوبيت آن در ميان مسافران اين شهر شده است. ساختمان هاي مدرن و تاريخي در نقاط مختلف شهر تفليس جاي گرفته اند كه در سفر به اين شهر ديدن آنها خالي از لطف نخواهد بود. سفر به شهر تفليس با تورهاي مسافرتي و گردشگري يكي از گزينه هاي مهم در اين زمينه محسوب مي شود كه بسيار مورد استقبال مسافران اين تور قرار گرفته است. برنامه گشت شهري از مهمترين مزيت هاي سفر با تور تفليس است كه در ادامه بيشتر اين موضوع را براي شما عزيزان بازگو خواهيم كرد. اگر ايام عيد را براي سفر به شهر تفليس انتخاب كرده ايد توصيه مي كنيم تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد.

توجه به موقعيت جغرافيايي در سفر به تفليس

قبل از سفر به شهر تفليس توصيه مي شود افراد به موقعيت جغرافيايي اين شهر ديدني در كنار ديگر موضوعات مهم آن توجه كنند. قاره آسيا از اين شهر در كشور گرجستان ميزباني مي كند و اين موضوع براي بسياري كه قصد سفر به شهر تفليس را دارند خبر خوشايندي خواهد بود چرا كه مدت زمان پرواز آنها كاهش خواهد يافت. در اطراف رود كور مي توان پايتخت گرجستان شهر تفليس را مشاهده نمود.

 با وجود اين كه تفليس يكي از شهرهاي مهم آسيايي شناخته مي شود اما اهالي اين شهر به دلايلي از جمله شركت در اتحاديه جماهير شوروي خود را متعلق به قاره اروپا مي دانند. اين تصور باعث شده است كه ساختمان ;هاي مدرن اروپايي در نقاط مختلف اين شهر به چشم بخورند. تفليس تنها 30 دقيقه با ايران اختلاف ساعت دارد. قرار گرفتن در نيمكره شمالي باعث تنوع آب و هوايي اين شهر شده است. كوه هاي قفقاز و درياي سياه شهر تفليس را به خوبي احاطه كرده اند. در ادامه به معرفي آب و هواي اين شهر بيشتر خواهيم پرداخت.

توجه به نوع آب و هوا در سفر به تفليس

سفر به شهر تفليس در هر كدام از چهار فصل سال كه باشد براي شما ايام بياد ماندني را به ثبت خواهد رساند. آب و هواي اين شهر به دليل موقعيت جغرافيايي كه دارد اغلب نيمه گرمسيري است. نكته مهم در رابطه با آب و هواي تفليس بارش باران هاي مختلف در طول سال است كه اين موضوع براي بسياري از مسافران اين شهر مهم و قابل اهميت است.

 زمستان ;هاي سرد و برفي و تابستان ; هاي گرم و شرجي از مهمترين ويژگي هاي جوي اين شهر توريستي شناخته مي شوند. آب و هواي خشك كمتر در نقاط مختلف اين شهر به چشم مي خورد چرا كه ميزان بارش در ايام مختلف آن قابل توجه مي باشد. در ادامه سفر به شهر تفليس در هر كدام از چهار فصل بهار، تابستان، پاييز و زمستان را براي شما عزيزان بررسي خواهيم كرد.

سفر به تفليس در بهار و تابستان

همان طور كه در بخش قبلي نيز عنوان كرديم مي توان سفر به شهر تفليس را در هر كدام از چهار فصل سال برنامه ريزي كرد. بهار يكي از فصول پرتردد اين شهر شناخته مي شود چرا كه ميزان دما در اين شهر بين 12 تا 22 درجه سانتي گراد متغير است. بارش باران در اين فصل اغلب به چشم مي خورد و با توجه به اين موضوع به مسافران تفليس پيشنهاد مي شود كه از بردن لباس مناسب به همراه چتر و باراني به هيچ عنوان غافل نشوند.

سفر به شهر تفليس در فصل تابستان نيز بسيار مورد استقبال گردشگران عزيز قرار مي گيرد چرا كه ميزان بارش نسبت به ديگر فصول كمتر است. ميزان دما در اين فصل در تفليس بين 28 تا 32 درجه سانتي گراد گزارش شده است. هر چند شب هاي تفليس در فصل تابستان با دماي 15 درجه سانتي گراد از حال و هواي خاصي برخوردار است. آب و هواي خشك در شهريور ماه در اين شهر به چشم مي خورد چرا كه ميزان بارش به حداقل خود مي رسد.

سفر به تفليس در پاييز و زمستان

سفر به شهر تفليس در هر فصلي كه باشد جذابيت خاصي دارد. حتي اگر در پاييز و زمستان براي ديدن مناطق گردشگري به اين شهر برنامه ريزي كرده باشيد. در فصل پاييز تفليس برخلاف ديگر شهرهاي دنيا كمترين بارش باران را به خود مي بيند و اين موضوع يك ويژگي جوي منحصر به فرد براي اين شهر شناخته مي شود. 4 تا 17 درجه ميزان دمايي است كه در فصل پاييز مي توان در شهر تفليس با آن مواجه شد. كاهش دما در اين فصل كاملا مشهود است.

زمستان ;هاي تفليس سردترين زماني است كه مسافران اين شهر با آن مواجه مي شوند. دسامبر و ژانويه دو ماه از سال است كه شهر تفليس زمستان را در ايام آنها به خود مي بيند. كاهش دما در شب هاي زمستاني تفليس به نحوي است كه با قدم زدن در خيابان ;هاي آن مي توان متوجه اين موضوع شد. با توجه به وضعيت آب و هوايي تفليس كه به آنها اشاره شد انتخاب بهترين زمان سفر به اين شهر به مسافران آن بستگي دارد. هر چند پاييز و بهار به دليل دلپذير بودن آب و هوا بيشترين تردد در تفليس گزارش شده است.

سافاري و بازديد از پارك حيوانات شهر بالي

اگر شما نيز از آن دسته افرادي هستيد كه علاقه به طبيعت گردي و بازديد از حيوانات داريد مطمئنا مي توانيد يك روز فوق العاده را در پارك حيوانات بالي بگذرانيد. در واقع اين پارك در بالي به يك از بزرگترين و پربازديد ترين ها تبديل شده است كه به عنوان يك پارك موضوعي نيز فعاليت مي كند. بازگشايي اين پارك به سال 2007 باز مي گردد. شما با شركت در تورهاي سافاري در اين پارك مي توانيد يك روز عالي را در مساحتي حدود 40 هكتار تجربه كنيد. در واقع مي توانيد در اين پارك از 60 نوع گونه مختلف حيوانات بازديد كنيد كه هر كدام در بخش هاي متنوعي از پارك با بخش هاي موضوعي متفاوت نگهداري مي شوند.

چگونه به سراغ سافاري برويد ؟

براي گشتن در اين پارك بزرگ آن هم به صورت تورهاي سافاري در تور بالي انتخاب هاي زيادي پيش رو خواهيد داشت. مي توانيد به سراغ انتخاب سافاري هاي اتوبوسي برويد. در اين نوع سافاري ها مي توانيد به سراغ بازديد از فيل ها برويد. همچنين مي توانيد بچه اورانگوتان هاي كوچك كه در حال بازي و شوخي با يكديگر هستند را ببينيد و در ادامه اين سافاري و بازديد از پارك حيوانات مي توانيد بچه كوسه هاي زيبا را در قسمت آكواريوم مشاهده كنيد. در واقع اين نوع سافاري و بازديد از پارك حيوانات به وسيله اتوبوس مي تواند يك نمونه عالي براي آموزش كودكان به همراه خانواده ها باشد.

بخش ديگري كه مي توانيد در سافاري و بازديد از پارك حيوانات از آن لذت ببريد سافاري با ترم ها مي باشد. در واقع ترم ها همان نوع ترن هاي داخل شهري هستند كه ابعاد كوچكتري دارند. در اين پارك مي توانيد از ترم ها به عنوان وسيله سافاري خود استفاده نماييد. هر ترم نيز يك راهنماي تور مخصوص به خود دارد كه مي توانيد تمام توضيحات لازم درباره هر حيوان به همراه نكات مهم درباره آن را بشنويد.

 چه چيزهايي را در اين پارك خواهيد ديد؟

شما در تور سافاري و بازديد از پارك حيوانات در اين پارك مي توانيد به 80 بخش متنوع در اين پارك سر بزنيد. اين حيوانات از سه ناحيه مختلف اندونزي، هند و آفريقا جمع آوري شده اند. گونه هاي فوق العاده كمياب و زيبايي در اين پارك نگهداري مي شوند. از جمله اين نمونه ها مي توان به اسب هاي آبي آفريقايي، خرس هاي هيماليايي، گورخرها، شترها ،شتر مرغ ها و شيرها اشاره نمود. يك گونه از حيوانات افسانه اي و فوق العاده در اين پارك كه ارزش بازديد زيادي دارد ببرهاي سفيد هندي هستند.

وقتي به سراغ سافاري و بازديد از پارك حيوانات مي رويد مي توانيد از ميان سازه هاي بشري كه بخشي از طبيعت اين سه ناحيه را به تصوير مي كشند عبور كنيد. همچنين در اين پارك بخش هاي مختلفي نظير روستاي فيل ها وجود دارد كه به نام  Kampung Gajah  شهرت دارد. قسمت مهيج ديگر اين سفر اين است كه مي توانيد با اين حيوانات از فاصله اي بسيار نزديك سلفي بگيريد.

نكاتي كه بايد درباره سافاري و بازديد از پارك حيوانات در بالي بدانيد

نكته قابل توجه زمان بازديد شما در تور بالي مي باشد. شما براي سافاري و بازديد از پارك حيوانات نياز به يك روز كامل وقت داريد، پس به خاطر داشته باشيد زمان سفر خود را به درستي تنظيم كنيد. اگر مي خواهيد با خيال راحت بتوانيد بين سافاري هاي مختلف در اين پارك انتخاب كنيد بهتر است در زمان باز شدن پارك به آنجا برويد تا تمام سافاري ها در دسترس شما باشند. بهتر است حتما براي بازگشت به هتل  از قبل تاكسي رزرو كنيد. همچنين نكته ديگر درباره آب و هواي اين پارك مي باشد، در روز اين مكان بسيار گرم است پس لازم است تا لباس مناسب به همراه عينك و كلاه به همراه داشته باشيد. مي توانيد به صورت رايگان از درب ورودي نقشه بازديد از پارك را دريافت نماييد و در بخش هاي ابتدايي از حيوانات به صورت رايگان بازديد كنيد. اين پارك همه روزه از ساعت 9 صبح تا 17 بعد از ظهر براي بازديد باز مي باشد.

امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۲۸:۵۲ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب